AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Petrákův podzim očima čísel: Jak se mu v dresu Norimberku dařilo?

Začátkem ledna uběhnou už čtyři roky od okamžiku, kdy se Ondřej Petrák upsal německému Norimberku. Za tu dobu se stihl v kádru klubu z Bavorska „zabydlet“ a vydobýt si své místo. Pojďte se podívat, jak se českému záložníkovi dařilo v uplynulé podzimní části druhé bundesligy.

V letošní sezoně zasáhl Petrák poprvé do hry už ve druhém kole, když naskočil na poslední minuty na hřišti Regensburgu jako střídající hráč. Porážku svého týmu 0:1 ovšem odvrátit nedokázal. V následujících třech kolech proti Unionu Berlín, Aue a St. Pauli dostal od kouče Michaela Köllnera šanci v základní sestavě, Norimberk ovšem dokázal z těchto duelů vydolovat jediný bod.

V následujících kolech zasahoval pětadvacetiletý středopolař do druholigových duelů z lavičky náhradníků, šanci od první minuty dostal až v závěrečném podzimním utkání proti poslednímu Kaiserslauternu (1:1). Suma sumárum, Petrák naskočil v první polovině sezony do dvanácti duelů, v nichž odehrál celkem 491 minut.

Gólově se sice slávistický odchovanec na podzim neprosadil, ovšem připsal si jednu asistenci. V utkání 15. kola na půdě Eintrachtu Braunschweig přišel na hřiště v 73. minutě a o deset minut později připravil vítěznou trefu spoluhráči Ishakovi. Norimberk vyhrál 3:2 a i díky tomuto bodovému zisku přezimuje na třetí příčce tabulky.

Jaká další čísla můžeme najít v osobních statistikách Ondřeje Petráka po podzimní části sezony?

Odehrané zápasy/minuty: 12/491
Góly/asistence: 0/1
Střely na branku: 5
Kontakty s míčem: 330
Úspěšnost v osobních soubojích: 56 %
Rozdané/přijaté/chybné přihrávky: 271/230/41
Úspěšnost přihrávek: 85 %